Gránátalma gyümölcslé 100%-os Gránátalma Direktlé: tisztán facsart Gránátalma gyümölcs - Punica granatum - Törökországból
Kiszerelés: 1000 ml
A Törökországban lévő szubtrópusi környezet garantálja a gránátalma kivételes zamatát.
A gránátalmalé antioxidáns-szuperital, amely antivirális, antibakteriális és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik. A gránátalmalé fogyasztása a kutatások szerint nagyon jót tesz a szív- és érrendszernek. [01.]
A gránátalmalé széles körű hatásai az immunerősítéstől kezdve, a gyomor és az ízületek / csontok problémáin keresztül egészen a külsőleg alkalmazott bőr és sebápoláson át érzékelhetőek.
A gránátalma nagy mennyiségű flavonoidot (mint például antociánt és kvercetint) tartalmaz. Káliumban, C-vitaminban és kalciumban gazdag. [02.]
A gránátalma fajtáit a gyümölcs színe alapján csoportosítják: fehér, sárgászöld, sötétpiros, feketés ibolya. A legelterjedtebb a sötétpiros és a sárgászöld. A magok húsa általában vörös.
Ezekben az esetekben ajánlott Gránátalma levet inni rendszeresen:
- Magas vérnyomás
- Szív és érrendszer gyengülés
- A koleszterin arányok kiegyensúlyozásához
- Az érfalak erősítéséhez
- Daganatos betegségek [03.]
- A máj regeneráló diéta alatt
- A betegségek kockázatainak csökkentése érdekében
- Bőr fiatalítás
- Agyserkentés, Memória romlás
- Ízületi gyulladás
- Változókori tünetek ellen
- Candida gomba [04.]
- Bélfal regenerálás, Áteresztő bél szindróma
- Bakteriális és gombás fertőzések
- Fáradékonyság
- Immungyengeség
Adagolás, tudnivalók:
- Naponta 2x30 ml önmagában vagy más gyümölcslevekkel együtt.
- Fogyasztás előtt felrázandó.
- Vegetáriánusok és vegánok is fogyaszthatják.
- Finom az íze, így gyerekek is szívesen fogyasztják
Amennyiben naponta 2 x 30ml-t fogyaszt belőle, 1 üveg 15 napra elegendő adagot tartalmaz.
Tárolás:
- Száraz, hűvös helyen, 25°C fok alatt.
- Felbontás után hűtve tárolandó, mert tartósítószert nem tartalmaz.
Érdekességek a Gránátalmáról
A gránátalma nem véletlenül tartozik a szuper-élelmiszerek közé: Nagyon magas arányban tartalmaz olyan anyagokat, amelyek a szervezet egészséges működése és az esetleges betegségek megállítása szempontjából nélkülözhetetlenek.
Nagy arányban találhatók benne polifenolok, nyomelemek, vitaminok és egyéb gyógyhatású molekulák. A gránátalma kiváló kálium és C-vitamin forrás, emellett nagy mennyiségben tartalmaz flavonoidokat is.
A legújabb kutatások szerint a gránátalma segíthet számos rákbetegség megelőzésében, illetve hatékony a kiegészítő terápia részeként, például kemoterápia és sugárkezelések alatt. A Wisconsin Egyetem (USA) kutatói kimutatták, hogy a gránátalma gyümölcskivonata képes meggátolni a bőrrák kialakulását egereken. [05.]
Egy másik kutatás szerint a gránátalmából kivont anyagok jelentős védőhatást fejtenek ki a prosztatarák, illetve humán rákos emlősejtek ellen. Bebizonyosodott, hogy a gránátalma-kivonat elősegítheti a rákos sejtek differenciálódását, azaz azt a képességét, hogy egészséges formájukba visszatérjenek.
A gránátalma az ellagsav (ellagénsav) legjobb természetes forrása, mely egy olyan fenol típusú komponenes, ami antikarcinogén és antimutagén sajátossággal rendelkezik, gátolja a daganatos sejtek osztódását.
A gránátalmában az ellagsav a glükózhoz kötődik. A daganatos sejtek körülbelül 15-ször annyi glükózt fogyasztanak el, mint más sejtek, így sokkal nagyobb adag ellagsavhoz "jutnak" ezáltal.
Mivel a gránátalma ösztrogénhez hasonló hatású, hormonszerű anyagot, ösztront tartalmaz, előnyösen alkalmazható a klimaxos panaszok csökkentésére, így depresszió és csontritkulás ellen is.
Kapcsolódó kutatások, publikációk:
- [01.] Potent health effects of pomegranate - doi: 10.4103/2277-9175.129371
- [02.] Phenolic and Flavonoids Analysis of Pomegranate Peel Extracts and their Antiniflammatory and Antioxidant Activities - DOI: 10.25258/ijpqa.10.1.9
- [03.] Punica granatum (Pomegranate) activity in health promotion and cancer prevention - 10.4081/oncol.2018.345
- [04.] In Vivo Comparative Evaluation of the Pomegranate (Punica granatum) Peel Extract as an Alternative Agent
- [05.] Pomegranate Extracts and Cancer Prevention: Molecular and Cellular Activities