Szerves Szelén 60 db tabletta, 100 mcg-os L-szelenometionin, Immunrendszer, ízületi gyulladás, pajzsmirigy-alulműködés - Natur Tanya®
Organikus szelén kivonat
1969-ben az Apollo űrhajó holdpor mintákat hozott a Földre. Ezekben a mintákban szelén is volt. Talán nem véletlen, hogy maga a szelén szó a régi görög „selene” szóból származik, ami azt jelenti: Hold.
Viszont egészen az 1980-as évek elejéig a tudósok nem szenteltek túl nagy figyelmet a szelénnek, mint ahogy annak sem, milyen hatással van a szervezetre. A kutatók az utóbbi évtizedben kezdik megérteni, mennyire létfontosságú a szelén az immunválasz és a pajzsmirigy működése szempontjából.
Levonhatjuk azt az általános következtetést, hogy a szelén a megfelelő növekedés, fejlődés, az immunfunkció és az anyagcsere dinamikus és alapvető kelléke.
A szelén esszenciális tápanyagápanyagoknak, ami azt jelenti, hogy az emberi szervezet nem képes maga előállítani, azt élelmiszerekkel kellene felvennünk.
És, hogy miért csak kellene?
Mert a kilúgozott földek szeléntartalma – különösen Európában – drasztikusan csökkent az elmúlt 60 évben, így az élelmiszerekkel felvett szelén mennyisége kevesebb, mint a felére esett vissza.
Ez gondot is jelent az egészségügyi szakembereknek, akik az élelmiszerek, illetve a talaj szelénpótlását már 2005 óta szorgalmazzák…. lásd lejjebb.
A szelén hiányának a szív, az ízületek, a szem, az immunrendszer, a pajzsmirigy és a reproduktív szervek látják kárát. Naponta csak egy nagyon pici mennyiségű szelénre van szükségünk, kb. 100-200 mikrogrammra, vagyis egy gramm 100-200 milliomod részére, de ez a piciny mennyiség óriási hatással van szervezetünkre.
Csakis szerves, organikus minőségű szelént válassz!
Szelén kiegészítők szedésével biztosíthatjuk a megfelelő szelénbevitelt, de azért vannak különbségek. A szelén többféle formában létezik; szelén metionin (organikus szelén), szelenit és szelenát.
A szelenit és a szelenát nem más, mint a szelén szervetlen formái, felszívódási rátájuk kb. 50%, ráadásul a szervetlen szelénformák sajnos magukban hordozzák a szelénmérgezés eshetőségét is, míg a szelén organikus formája esetén - a kutatások jelenlegi állása szerint - akár napi 1600 mikrogramm is jól tolerálható, a toxicitás jelei nélkül.
Bár a legtöbb szakember szerint általánosan napi 100-200 mikrogramm fogyasztása az ideális, és maximum 600 mikrogrammig emeljük a napi adagot olyan esetekben, mint amilyenek az autoimmun betegségek is.
A szelén étrend kiegészítők közül a L-szelenomethionin (szelén metionin, azaz organikus szelén) hasznosul a legjobban, kb. 90%-ban. Valójában a szelénnek csak a szerves változata emeli a vér szelénszintjét a szervezetben. Ez pedig a biohasznosulásnak köszönhető.
Ez a szelén tabletta könnyen lenyelhető, kiváló felszívódású, L- szelenometionin formájú, szerves, organikus szelént tartalmaz, minden egyes tablettában 100 mikrogrammos (µg) szelén tartalommal!
Mi mindenre jó a szelén?
A szelén tehát egy esszenciális, antioxidáns nyomelem, amelynek az emberi szervezetben zajló számos biológiai folyamatban jelentős szerepe van, így a legkülönbözőbb módokon gyakorol jótékony hatást az egészségünkre;
A szelén nagyon fontos szerepet játszik a mentális frissesség, az egészséges immunrendszer és a termékenység karbantartásában mind férfiak, mind nők esetében.
Optimalizálja a pajzsmirigy működését, csökkenti a gyulladást - különösen hasznos ízületi gyulladások kiegészítő terápiájaként.
Képes távol tartani bizonyos szívbetegségeket, fenntartja a hormonok egyensúlyát, enyhíti az idő előtti öregedés jeleit, egészségesebbé teszi a hajat, és a hajas fejbőrt – különösen korpásodás esetén, és nem utolsó sorban nagyon fontos rákprevenciós tápanyag.
Mi a probléma a szelénnel?
Kevés van belőle! A gabonafélékben és a belőlük készült élelmiszerekben levő szelénmennyiség nagyban függ a talaj és a víz szelén koncentrációjától. Sajnos a savas esők, a tömegtermelés és tömegtermesztés kilúgozott földeket eredményezett, ami jelentősen csökkentette az elérhető szelén beviteli lehetőségét (is).
Általánosan elfogadott tény, hogy az Egyesült Királyságban, Közel-Keleten és Európában, különösen Kelet-Európában, a talaj elégtelen szelén szintje következtében alacsony a szelénbevitel.
Olyannyira nagy problémát jelent a földek ingadozó - és fenti területeken erősen megcsappanó - szeléntartalma, hogy 2005 óta folyamatosan sürgetik az egészségügyi szakemberek a szelénpótlást, leggyakrabban a földek vagy a napi fogyasztású kenyerek szeléndúsításának ötletével.
„Ha szeléntartalmú műtrágyával javítanák a talajt, könnyen el lehetne érni, hogy mindenki hozzájuthasson az ajánlott napi szelénmennyiséghez, és ez jótékony hatással volna az emberek egészségére. A szelénben gazdag élelmiszereket – pl. brazil dió, vese, kagyló – nehéz beépíteni a napi étrendbe, ráadásul szeléntartalmuk változó, a szerint, milyen talajon termesztették őket.”
Margaret Rayman professzor, szelénszakértő a Surrey Egyetemről, kijelentette: „Rengetegen vannak, akik ilyen ételeket soha nem esznek. Mindenki fogyaszt viszont gabonapelyheket, tehát inkább ebben az irányban kellene gondolkodni. Azt jelen pillanatban nehezebb meghatározni, mennyi szelént viszünk be a szervezetünkbe élelmiszerekkel, az étrend kiegészítők szedésével viszont ez a bizonytalanság megszűnik.”
Az észak-kínai Keshan régióban előforduló szelénhiány olyan súlyos méreteket öltött, hogy a nyomában elterjedt szívbetegséget (kardiomiopátia) azóta Keshan betegségnek nevezik. A kínai kormány programjai az 1970-es években – amikor szelén étrend kiegészítőket juttattak a lakosságnak – nagymértékben csökkentették a Keshan betegség előfordulását.
A Kínában, Tibetben és Szibériában tapasztalható alacsony szelénkoncentrációnak szerepe lehet a Kashin-Beck betegség, az arthritis egyik típusának gyakori előfordulásában.
Összetevők:
Hatóanyag a napi adagban:
|
1 tabletta
|
NRV %*
|
Organikus Szelén (L-szelenometionin)
|
100 mcg
|
181,8
|
*NRV%: Vitaminok és ásványi anyagok ajánlott napi beviteli referencia érték %-a, felnőttek esetében
Felhasználási javaslat: napi1 tabletta étkezés után, bőséges folyadékkal.
Kiszerelés: 60 tabletta
OETI: 18177/2016
Forrás: anatur hu
A szelén esszenciális antioxidáns ásványunk, ami azt jelenti: nagy szükségünk van rá, de nem képes szervezetünk előállítani, így élelmeinkkel kell(ene) felvennünk. És miért csak „kellene”? Mert a földek kilúgozottá, szelénhiányossá váltak. A szelén étrendi kiegészítése ma már egyszerűen megkerülhetetlen!
Mihez kell különösen a szelén?
Az alacsony szelénbevitel pajzsmirigy betegségek kiváltója, különösen fontos fogyasztanod, ha pajzsmirigy alulműködésed van, sőt ebben az esetben a szelént, cinkkel és D3-vitaminnal is egészítsd ki. E nélkül az antioxidáns ásvány nélkül nem lehet kezelni az ízületi gyulladást! Sőt, ízületi gyulladásnál a szelénkúrát Szerves Kurkuma tablettával is egészítsd ki!
Tudnod kell még azt, hogy nem minden szelén kiegészítő egyforma. Ez az organikus szelén, L-szelenomethionin kivonatot tartalmaz, ami jelen pillanatban a legjobban szívódó forma, biohasznosulása minimum 90%-ban. Valójában a szelénnek csak ez a szerves változata emeli a vér szelénszintjét a szervezetben! (mindez tehát nem igaz a szelenit és szenát készítményekre) Ráadásul a dózisa is szuper: minden egyes tablettájában 100 mikrogramm szelén található!
Milyen esetekben elengedhetetlen még a szelén? A megfelelő szelénpótlás bölcs döntés az autoimmun rendellenességekben szenvedőknek, szembetegségek, szívbetegségek, demencia, depresszió, meddőség esetén.